Producenci
Jak używać alkomat ?

Po pierwsze: Nie należy wykonywać pomiarów bezpośrednio po spożyciu alkoholu, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia sensora urządzenia. Minimalny czas, po którym można dokonać badania to 30 minut od wypicia ostatniej dawki alkoholu.

Po drugie: Alkomat winien być przetrzymywany w określonych warunkach – w temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza, a także w miejscu, w którym nie znajduje się alkohol. Przechowywanie urządzenia w aucie grozi uszkodzeniem sensora.

Po trzecie: Aby mieć pewność, że urządzenie działa prawidłowo, należy regularnie poddawać je procesowi kalibracji. W przypadku alkomatów z sensorem półprzewodnikowym kalibracja winna nastąpić co 6 miesięcy bądź co 100 – 250 pomiarów (zależnie od modelu), zaś w przypadku alkomatów z sensorem elektrochemicznym co 6 – 12 miesięcy bądź co 300 – 500 pomiarów (zależnie od modelu). Kalibracja jest niezbędna nawet wtedy, gdy sprzęt nie był eksploatowany.

Po czwarte: Kalibracja alkomatu jest równoznaczna z wymianą baterii znajdujących się w urządzeniu. Zaleca się zamianę akumulatorków na baterie alkaliczne.

Po piąte: Alkomaty, zwłaszcza wyposażone w sensor półprzewodnikowy, bardzo źle reagują na dym papierosowy. Badanie winno być przeprowadzane co najmniej po 10 minutach od momentu wypalenia ostatniego papierosa.

Po szóste: Badania, celem uniknięcia nieprawidłowości, należy przeprowadzać w temperaturze pokojowej – nigdy nie w niskiej (na minusie).

Wierzymy że po przeczytaniu tego poradnika będziecie wiedzieć jak używać alkomat poprawnie.

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl